O bătrână în vârstă de 83 de ani din localitatea Vărşand a fost găsită aseară zăcând moartă într-o baltă de sânge, cu gâtul taiat. Femeia a fost găsită de o vecina care a mers să vadă ce face, îngrijorată că n-o mai văzuse de câteva zile. Aceasta a anunţat poliţia, la faţa locului sosind o echipă de criminalişti coordonată de un procuror. Oamenii legii au ridicat mai multe probe de la faţa locului şi au început urmărirea cu un câine poliţist. Din păcate, prostul sistem de iluminat public al localităţii nu a permis efectuarea până la capăt a urmăririi cu câinele poliţist. Pentru că tocmai primise pensia, anchetatorii bănuiesc că jaful a fost mobilul care a stat la baza înfăptuirii crimei. Oamenii legii speră ca autorul să nu fi reuşit să treacă graniţa, pentru că, în acest caz, va fi mai greu de prins.
NEWS-AR
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu